Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, łącząc swoje doświadczenie w social media, wszelką wiedzę i zdobyte informacje chcę przedstawić Wam jeden, konkretny, obszerny i aktualny MEGA PORADNIK, jak zdobyć followersów na instagramie! Znajdziesz tu wszystkie najpotrzebniejsze informacje na przeróżne tematy związane z Instagramem. Czym jest Instagram i jak go używać? Co robić na Instagramie? Jak prowadzić wartościowy i ciekawy profil, który przyciągnie wielu odbiorców? Jak działają posty sponsorowane i reklamy oraz jak z nich umiejętnie korzystać? Pomogę Ci zrozumieć algorytmy działające na Instagramie i wszystkie funkcje zaprojektowane do prowadzenia profilu. Co sprawia, że jedno zdjęcie staje się hitem internetu? Jak korzystać z hashtagów i geo-tagów? Jak opisywać zdjęcia? Jak zdobyć followersów na Instagramie? Co świadczy o popularności danego profilu? Jak zwiększać prestiż? Jak mieć więcej lajków na Instagramie? Kim są influencerzy i dlaczego tak dobrze zarabiają z prowadzenia konta na Insta? Jak zarabiać na Instagramie? Jak dobrze promować swój biznes, budować markę i pozyskiwać nowych klientów? To wszystko i znacznie więcej w tym jednym i jedynym takim kompletnym poradniku!

Jak zdobyć followersów na instagramie

Czym właściwie jest Instagram?

Zanim odpowiemy na pytanie jak zdobyć followersów na Instagramie najpierw kilka faktów i przybliżenie co to jest Instagram. Powstał w 2010 roku, został stworzony przez Kevina Systroma i Mike Kriegera jako portal do publikowania swoich fotografii, którym nadawano charakterystyczny, kwadratowy kształt na wzór zdjęć wykonywanych przez na przykład aparaty firmy Polaroid. W 2012 roku został zakupiony przez Facebooka za kwotę 1 miliarda dolarów. Jak widać zakup się opłacał ponieważ Instagram w I kwartale 2018 roku zarobił prawie 12 miliardów dolarów! Instagram dostępny jest na wszystkie znaczące platformy czyli iOS, Android, Windows 10, Windows 10 Mobile. Z Instagrama można korzystać również z poziomu przeglądarki internetowej natomiast nie mamy wtedy do dyspozycji wszystkich możliwości. Aplikacja nie zawsze wyglądała tak jak teraz, z roku na rok przybywało jej nowych funkcji, wiele razy odświeżany był design aplikacji. Teraz jest to napakowany funkcjami, pełnoprawny portal social media, który ma miesięcznie ponad 1 miliard aktywnych użytkowników! Jest to bez wątpienia najpopularniejszy portal tego typu, według statystyk ma największy wskaźnik zaangażowania użytkownika, większy od samego Facebooka czy Twittera.

kup obserwujących na instagramie na lajki.euPrawdziwe obserwacje na Instagramie
Kup teraz od 8.99 zł

PROMOCJA -20% Z KODEM: TANIE-FOLLOWERSY

Dlaczego Instagram jest tak popularny w dzisiejszych czasach social media?

Co sprawia, że to Instagram jest na topie a nie inne portale społecznościowe?  Jak zdobyć followersów na instagramie i dlaczego inni mają ich więcej. Dlaczego tam akurat tyle ludzi reklamuje swoje produkty lub zleca tę reklamę influencerom? Teraźniejsze społeczeństwo ludzi często charakteryzuje się jako społeczeństwo informacyjne i konsumpcyjne. Przyswajamy dużo treści w krótkim okresie czasu. Właśnie na konsumpcję tych treści nastawiony jest Instagram. Jak wiele zdjęć modelek czy pysznego jedzenia, memów, video dziennie przejrzysz na Instagramie? Kilkadziesiąt? Niektórzy pewnie nawet kilkaset. O to tu chodzi. Zdjęcie jest główną treścią, opis to tylko mały dodatek, który najczęściej nie zmienia postrzegania zdjęcia. Obrazek musi wyróżniać się spośród innych, zaciekawić nas i wtedy go obejrzymy, i możliwe jest, że damy też lajka albo nawet zaobserwujemy profil jeśli dana tematyka lub osoba nas zainteresuje. Dlatego Instagram jest tak popularny. Pozwala na zobaczenie dużo rzeczy w krótkim czasie – przecież wystarczy kilka ruchów palcem. Aplikacja jest prosta, czytelna i bez zbędnych wodotrysków. To zdjęcia wrzucane do aplikacji mają mieć te wodotryski, to co nas przyciągnie a nie sama aplikacja. Uwaga użytkownika ma się głównie skupiać na treści jaką jest na przykład zdjęcie pięknej kobiety czy ulubionego jedzenia.

infografika

Dlaczego opłaca się zacząć prowadzić swój profil właśnie na Instagramie?

Zasadę działania algorytmów Instagrama wyjaśnię w poniższych akapitach ale trzeba wiedzieć, że są one bardzo przyjazne i intuicyjne dla tych, którzy chcą zabłysnąć właśnie tutaj. Praktycznie nie jest potrzebna żadna zaawansowana wiedza o zasadach panujących w social media. Nie trzeba być osobą znaną, nie trzeba być promowanym przez inne osoby, nie musisz mieć żadnych kontaktów – każdy ma tu równe szanse, oczywiście dzięki naszemu poradnikowi. Największym plusem prowadzenia profilu na Instagramie jest właśnie ten wysoki wskaźnik zaangażowania użytkownika. Bezpośrednio przekłada się to na większe zasięgi i odzew czyli również znacznie większe zarobki. Wszelkie statystyki badawcze udowadniają, że to właśnie na Instagramie za współpracę z różnymi markami, promocję produktów, reklamę można wyciągnąć najwięcej pieniędzy i to w dodatku, w krótkim okresie czasu. Niektórzy infuencerzy otrzymują za jeden wpis nawet 20-30 tysięcy złotych! Dlatego Instagram jest najczęściej wybierany przez firmy i influencerów. To czyni ten portal najlepszym miejscem do wszelakiej promocji w internecie. Przejdźmy teraz do konkretów, przedstawiamy 30 spososbów by odpowiedzieć na pytanie jak zdobyć followersów na instagramie.

Dlaczego opłaca się zacząć prowadzić swój profil właśnie na Instagramie?

Jak działają algorytmy Instagrama?

Z dnia na dzień przybywa nowych użytkowników na Instagramie. Codziennie jest generowana tak duża ilość treści, nowych zasobów, że twórcy musieli opracować system, który nauczył się zwiększania lub zmniejszania zasięgów postów tak by wybrać dla nas tylko te najciekawsze. Co to oznacza? Co wpływa na atrakcyjność naszego posta dla Instagrama i jak zdobyć followersów na Instagramie?

  • liczba fanów naszego konta
  • ilość czasu, który poświęcił użytkownik na oglądanie zdjęcia lub czytanie opisu
  • liczba lajków oraz komentarzy (w komentarzach najważniejsza jest ich wysoka jakość)
  • liczba udostępnień na Insta Stories
  • liczba zapisań posta

statystyki konta na instagramie

Znajomość działania algorytmów Instagrama

Musisz znać składniki, które wpływają na atrakcyjność twoich postów i o nich pamiętać by dowiedzieć się jak zdobyć followersów na Instagramie. W dalszej części poradnika będziemy skupiać się na poszczególnych elementach i pokazywać do każdego z nich różne sposoby na ich zwiększenie, polepszenie. Oczywiście o działaniu Instagrama, który jest potężnym portalem social media można by było napisać znacznie więcej ale po pierwsze – nie chciałoby się tego nikomu czytać a po drugie – ważne żebyś wiedział to co napisałem powyżej czyli podstawy jego działania. To w zupełności wystarczy, żeby zacząć na poważnie karierę na Instagramie.

najwięcej followersów na instagramie

Jak ustawić profil na Instagramie?

Od czego zacząć zmianę swojego profilu na lepsze? Jak zdobyć followersów na Instagramie? Musimy przede wszystkim ustawić kilka bardzo ważnych rzeczy, które mają duży wpływ na odbiór twojego konta na IG. Chyba nie muszę tłumaczyć, że musisz przestawić tryb swojego profilu z prywatnego na publiczny jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś? Mając profil prywatny nie zobaczy Cię nawet ułamek osób, które zobaczą twoje treści na profilu publicznym. To wszystko przez ograniczenia jak na przykład niewidoczność postów po hashtagach czy wymuszona akceptacja nowych obserwujących. Tryb publiczny to konieczność jeżeli chcemy coś osiągnąć na Instagramie. Jakie jeszcze ustawienia są wymagane? Na pewno warto pozwolić na dowolne oznaczania nas przez różne osoby, dać możliwość komentowania naszych zdjęć wszystkim, którzy zechcą. Twój profil i wszystko co się na niego składa czyli – typ, tematyka, nazwa konta (nick, pseudonim), miniatura (awatar, profilówka) oraz opis (bio) to wizytówka Ciebie, twojej marki, firmy! Musi być ciekawa, przykuwająca oko, idealna i idealnie opisywać to co na profilu się znajduje i dla kogo jest przeznaczona!

instagram profil prywatny

Jaką wybrać tematykę profilu na Instagramie

Podstawową odpowiedzią na pytanie jak zdobyć followersów na instagramie jest typ Twojego konta. Tematyka jaką będziesz poruszał, typ zdjęć, na czym ma polegać kontent i do kogo kierujesz swoje treści to pierwsze nad czym musisz się zastanowić. Najlepiej jest się wyspecjalizować i pod konkretną tematykę publikować posty aniżeli co chwilę wymyślać coś innego. Ludziom podoba się konkretna wizja, plan i spójność tego co wrzucasz. To nie znaczy oczywiście, że co tydzień masz wrzucać zdjęcia tego samego kota, ale chyba wiesz co mam na myśli. Czasem warto odstąpić od reguły ale nie za często. Przykładów jest wiele ale to ty sam musisz dobrze wiedzieć co chcesz robić na Instagramie. Można być trenerem personalnym, który wstawia zdjęcia i filmy z ćwiczeń oraz mowy motywacyjne, można być fotografem i wrzucać swoje dzieła. Bądź sobą ale sprecyzuj jaki profil chcesz prowadzić. To ważne by wytargetować swoje posty pod konkretną grupę ludzi czy to społeczną czy wiekową, etniczną, religijną. O różnych trickach przy targetowaniu pod konkretnych użytkowników będzie potem ale przemyśl już teraz kim mają oni być.

kup szybkie lajki na instagramie na lajki.euSzybkie lajki na Instagramie
Kup teraz od 8.99 zł

PROMOCJA -20% Z KODEM: TANIE-LAJKI

Jaką nazwę konta ustawić na Instagramie

Następnie nazwa twojego konta. Nie bagatelizuj tej sprawy ponieważ jeżeli nie wiesz jak zdobyć followersów na instagramie może Ci to pomóc w docieraniu do nowych fanów. Jest to bardzo ważne. Twój nick musi spełniać kilka wymogów. Podstawowe to oczywiście brak polskich znaków i wulgaryzmów. Nazwa musi być prosta i najlepiej w miarę krótka. Dlaczego? Powinna mieć taką składnie by była łatwa do zapamiętania i łatwa do wyszukania. Nie głupim pomysłem jest by nazwa również wiązała się z tematyką, głównym nurtem profilu. Dzięki temu osoba, które ledwo spojrzy na twoją nazwę już wie czego może się spodziewać. Jeżeli trudno Ci jest znaleźć wolną nazwę bo wszystkie, które Ci się podobają są już zajęte to możesz skorzystać z takiego sposobu:

  • zamiast a to 4
  • zamiast e to 3
  • zamiast i lub I to 1 albo !

I na odwrót. Takich tricków jest mnóstwo, ważne by było wiadome dla użytkownika co zastępuje dany znak.

nazwa konta na instagramie

Jaki Opis / Bio na Instagramie

Prawdą jest, że 90% osób wchodzących na twój profil pierwsze co robi to czyta pierwsze linijki twojego bio! Dlatego opis/bio to kolejna porada jak zdobyć followersów na Instagramie. Jest to tak ważne by ten opis był odpowiednio zachęcający, ciekawy, opisywał Ciebie, to co robisz i jakie treści można znaleźć na Twoim koncie. Opis dopasuj też pod konkretnych użytkowników, do których chcesz dotrzeć, na których Ci szczególnie zależy. Jeżeli twój profil jest na przykład skierowany głównie do młodych ludzi to dobrze jest użyć młodzieżowych słów, krótszych zdań a więcej emojis czyli popularnych emotek, których używanie jest przecież w modzie i zaoszczędza czas na pisanie oraz pozwala lepiej przekazać emocje na odległość.

opis na instagramie

Ciekawe bio na Instagramie

1 linijka: dlaczego warto Cię followować
2 linijka: kim jesteś, czym się zajmujesz
3 linijka: link do produktu, strony firmowej lub twojej własnej w zależności jaki profil prowadzisz
Oczywiście wszystko rób tak żeby przykuć uwagę i sprawić by użytkownik został na twoim profilu a nie zaraz po kliknięciu wyszedł. Kontrowersja, spontaniczność i oryginalność są tu bardzo cenione.

instagram bio

Jaką najlepiej ustawić miniaturkę na Instagramie

Mimo, że miniaturka jak sama nazwa wskazuje jest mała to nie warto jej lekceważyć.  Kontrastowy awatar to kolejna metoda jak zdobyć followersów na instagramie. Twoja profilówka powinna być najlepszym twoim zdjęciem, ukazywać Cię w bardzo dobrym świetle. Musi być przede wszystkim dobrze widoczna, nie może być to zdjęcie gdzie stoisz 10 metrów od aparatu i bardziej widać tło niż Ciebie. Musisz być na pierwszym planie. Teraz najważniejsze. Miniatura czy inaczej mówiąc awatar musi spełniać swoją podstawową funkcję czyli przykuwać uwagę odbiorcy, niech zwróci uwagę na twoją profilówkę a nie innego Instagramera. Celebrytka Beyonce, która ma miliony obserwujących na Instagramie ma zwykłe turkusowe tło zamiast zwykłego awatara i jest to dość oryginalne, i od razu rzuca się w oczy. To też jest jakiś sposób, natomiast osoby sławne mają większą swobodę i pole do popisu, jeżeli nie jesteś JESZCZE na tyle znany to musisz korzystać ze sprawdzonych sposobów i stosować się do pewnych zasad, które bardzo pomagają w osiągnięciu sukcesu.

Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie

Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie?

Poniżej skupimy się na najważniejszych i najlepszych metodach, trickach, sposobach by zdobywać więcej obserwujących na Instagramie a co za tym idzie więcej – lajków, komentarzy, wyświetleń. Jedne są prostsze, drugie trudniejsze, niektóre wymagają poświęcenia czasu inne niekoniecznie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie natomiast najlepiej wszystkie łączyć ze sobą, korzystać z wielu metod i dzięki temu osiągać wymarzone cele na Instagramie. Można wybierać spośród metod darmowych, co za tym idzie – mniej efektywnych oraz z płatnych, które najczęściej łączą szybkość z dużą wydajnością. Oczywiście z płatnych sposobów polecamy tylko w pełni zaufane i przetestowane przez nas samych żebyście nie musieli się niczego obawiać. Trzeba na wstępie również zaznaczyć, że nie każda rada może być dla Was odpowiednia, każdy musi sam ocenić czy to mu się przyda i pomoże w budowaniu swojej pozycji na Instagramie. Więc jak zdobyć followersów na Instagramie?

obserwujący

Zasady wrzucania zdjęć na Instagramie

Żeby móc osiągać jak najlepsze wyniki prowadząc swój profil trzeba korzystać z pewnych zasad i tricków co do wrzucania zdjęć. Pamiętając o nich będziesz uzyskiwał lepsze wyniki – lepsze zasięgi, więcej lajków, więcej komentarzy a przecież o to chodzi, to jest najważniejsze. Jeżeli chcesz zarabiać na Instagramie czy po prostu osiągnąć na nim coś więcej niż przeciętny Kowalski to musisz stosować się do tych rad. Trzeba też zaznaczyć, że zasady te nie są uniwersalne i zawsze je trzeba trochę modyfikować pod siebie, testować, sprawdzać, żeby osiągać oczekiwane rezultaty.
Jakie są zasady wrzucania zdjęć na Instagramie? Jakość, systematyczność, częstotliwość wrzucania zdjęć, ich edycja, opis oraz hashtagi – to wszystko składa się na wrzucane przez Ciebie posty. Trzeba to dobrze przemyśleć, żeby całość wyszła pozytywnie i dała oczekiwany efekty w postaci wielu like, wyświetleń i komentarzy.

wrzucanie zdjęć na instagram

Jakość zdjęć na Instagramie

Jest to jedna z ważniejszych rzeczy podczas przygotowania swojego posta. Jakość zdjęcia musi być po prostu bardzo dobra, wysokiej rozdzielczości, z żywymi, dobrze odwzorowanymi kolorami i kontrastem. Oglądając zdjęcie przed wrzuceniem go zawsze sprawdzaj je na maksymalnej jasności ekranu ponieważ wtedy najwięcej widać a odbiorcy mogą przeglądać Instagrama na różnych ustawieniach ekranu. Fotka więc nie może być za ciemna ani za jasna. Najlepszy format jaki możesz zastosować to 1:1, do takich domyślnie został zaprojektowany Instagram i to wygląda zawsze dobrze. Zabawa filtrami jest dozwolona ale bez przesady. Potem przedstawię Ci alternatywne aplikacje do tego typu edycji, żebyś miał większy wachlarz możliwości niż sama appka Instagrama. Niektórzy twierdzą, że na Instagramie powinny pojawiać się tylko zdjęcia zrobione telefonem ale to nie prawda. Jeśli twój smartphone nie ma dobrego aparatu możesz wykorzystać lustrzankę i wtedy jakość będzie o wiele lepsza, zwłaszcza w ciemniejszych sceneriach gdzie smartphony nie radzą sobie zbyt dobrze.

Lepsza jakość zdjęć na instagramie

Kiedy najlepiej wrzucać zdjęcia na Instagrama

Tak naprawdę nie ma tutaj zasad uniwersalnych co do dni i godzin publikowania postów na Instagramie. Powinieneś dostosować się do swojej konkretnej grupy odbiorców, do której kierujesz swoje publikacje. Kiedy najlepiej wrzucać zdjęcia na Instagrama? Każda grupa społeczna, wiekowa itd. ma inne pory kiedy lubi przeglądać Instagrama. Przykłady? Pracownik dużej korporacji o 7:30 jest w drodze do pracy, siedzi w metrze i patrzy się w ekran swojego iPhone’a. Przegląda Instagrama i właśnie teraz powinien pojawić się post jeśli chcesz żeby dotarł do takich ludzi. Zresztą o tej godzinie czy to do pracy czy szkoły zmierza bardzo dużo ludzi. Jeżeli wstawisz coś o godzinie 11 w ciągu tygodnia to zobaczy go najmniej ludzi, którzy właśnie pracują lub się uczą. Jeśli Ci na nich zależy poczekaj do godzin wieczornych gdzie najczęściej odpoczywają, na przykład godzina 19.

Najbardziej popularne godziny na wrzucenie zdjęcia na Instagramie

Ogólnie najwięcej osób przegląda Instagrama w godzinach 18-21 w tygodniu i około 12 w weekend natomiast tak jak wcześniej pisałem, bardzo często jest to kwestia indywidualna twoich obserwatorów, dlatego trzeba się wytargetować pod konkretną grupę ludzi a potem się do nich dostosować z godzinami publikacji.

Najbardziej popularne godziny na wrzucenie zdjęcia na Instagramie

Jak często wrzucać posty na Instagramie

Żaden portal social media nie lubi przestoju. Nie inaczej jest z Instagramem. Nie możesz wrzucać zdjęć raz na miesiąc bo jest to zdecydowanie za rzadko i będziesz tracił a nie zdobywał followersów. Codzienne wrzucanie postów może być za to odebrane za zbyt nachalne. Trzeba znaleźć idealnie wypośrodkowane rozwiązanie. Jak zdobyć followersów na instagramie przez częste wrzucanie postów? Według statystyk wrzucanie postów raz na 5-7 dni jest wystarczające by osiągać bardzo dobre wyniki na swoim profilu. Nie zanudzimy wtedy odbiorców za częstym wrzucaniem a jednocześnie nie damy o sobie zapomnieć na dłuższy czas. Jak często wrzucać posty na Instagramie?
Pamiętaj by nie wrzucać kilku zdjęć naraz. Jest to nie mile widziana praktyka, odkąd Instagram pozwolił na wrzucanie galerii zdjęć w jednym poście radzimy korzystać z tego rozwiązania. Minimalny odstęp między kolejnym zdjęciem to około 4 godziny ale bez potrzeby nie wrzucaj zdjęć z taką częstotliwością.

kiedy dodawać zdjęcia na instagram

Jak dobrać zdjęcie na Instagramie

Zawsze zrób / przygotuj więcej niż jedno zdjęcie tak by mieć z czego wybierać i wyselekcjonować najlepsze zdjęcie czy grafikę, którą zamierzasz umieścić na Insta. Staraj się robić jak najlepsze zdjęcia, z odpowiednią kompozycją i treścią. Niech twoje zdjęcia przyciągają uwagę, wyróżniają się spośród innych na tablicy Instagrama. Selfie czy zdjęcie zwierzaka bardzo często zdobywa popularność ale warto czasem przełamać regułę i wstawić coś ciekawszego. Jak dobrać zdjęcie na Instagramie by było oryginalnie i ciekawie? Nie bądź monotonny. Ciekawe profile nie mają problemu z tym jak zdobyć followersów na instagramie. Jeżeli nie wyróżnisz się niczym oryginalnym jest możliwe, że nie wybijesz się na Instagramie. Ludzie przeglądają Instagrama bo się im nudzi i chcą tę nudę zabić a nie ją pogłębiać. Trzymając się swojego planu na profil i specjalizując się w konkretnej rzeczy zawsze znajdziesz grupę odbiorców, których będzie ciekawiło to co publikujesz bo to lubią, mają podobne zainteresowania i tak dalej.

więcej followersów na instagramie

Jaki ustawić opis na Instagramie?

Bez wątpienia to zdjęcie jest w centrum posta, to jego główna treść i jest najważniejsza zarówno dla nas jak i odbiorcy. Natomiast nie możemy bagatelizować opisu. Jaki ustawić opis na Instagramie? Przede wszystkim krótki ale dopełniający fotografię. Ludzie niewiedzący jak zdobyć followersów na Instagramie często zapominają o opisach. Możesz coś nim dopowiedzieć lub zmienić kontekst całego zdjęcia. Opis nie powinien odbiegać od tematyki zdjęcia. Może je opisywać lub do niego nawiązywać ale nie będzie za dobrze jak opis nie będzie współgrał z fotografią. Nie będzie się to wtedy trzymało kupy. Zwróć więc i na to uwagę podczas redagowania opisu. Emotki są spoko ale nie przesadź z nimi, korzystanie z nich w nadmiernej ilości może jedynie spowodować, że twoi odbiorcy wezmą cię za chorego psychicznie lub człowieka, który nie umie skleić nawet dwóch zdań i musi wszystko zastępować emotkami. Pamiętaj, że jeśli jesteś z kimś na zdjęciu to oprócz oznaczenia go bezpośrednio na nim możesz to zrobić również w opisie.

opisy do zdjęć na instagramie

Hashtagi

Integralną i wydaje się być najważniejszą częścią opisu są hasztagi dlatego warto poświęcić im trochę uwagi. Oczywiście nie są one obowiązkowe i często przy bardzo dużych ilościach fanów się z nich rezygnuje ale jeżeli to czytasz zakładam, że raczej nie masz 200 tysięcy obserwujących a dopiero wszystko przed Tobą. Co to jest hashtag? To słowo umieszczone po znaku #, które pozwala dopisać post do konkretnej kategorii by móc potem je szybko odnaleźć lub przeglądać zdjęcia o tej samej tematyce. Hasztagi są klikalne i przekierowują do innych zdjęć z tym samym tagiem. Podstawową kwestią jest to jak konstruować i dobierać hashtagi. Oczywiście słowo musi być poprzedzone znakiem hash czyli #. Słowo najlepiej jeżeli nie jest zbyt długie, nie ma polskich znaków. Najlepiej wybierać angielskie wersje tagów ponieważ mają najwięcej wyświetleń i jeżeli nie wiesz jak zdobyć followersów na Instagramie jest to dobra metoda promocji, więcej ludzi odwiedzi te hasztagi i może znajdzie twoje zdjęcie. Na przykład #polishgirl zamiast #polskadziewczyna. Najważniejsze co musisz wiedzieć to to, że hashtagów może być maksymalnie 30 pod jednym postem!

hasztagi

Jakich hashtagów używać na Instagramie?

Poniżej umieszczę najpopularniejsze hashtagi na Instagramie w różnych kategoriach.
Hashagi pod Instagrama nie różnią się od innych natomiast każdy portal social media ma swoje własne trendy. Na przykład tagi z Twittera nie do końca będą się pokrywać z tymi na Instagramie. Przydadzą się szczególnie tym którzy nie wiedzą jak zdobyć followersów na Instagramie a chcieliby mieć ich więcej.

Najbardziej popularne hashtagi na Instagramie, które można wrzucić prawie pod każde zdjęcie:

#love
#cute
#selfie
#instaphoto
#instagood
#instadaily
#instamood
#instalove
#instapic
#instagramers
#instagram
#iphonesia

#iphoneX
#iphoneonly
#photooftheday
#throwbackthursday
#throwbacksaturday
#tbt
#polishgirl
#polishboy
#polska dziewczyna
#polskichlopak
#igerspoland
#party

Najłatwiej będzie jeśli wybierzesz 30 ulubionych dla siebie hasztagów, następnie skopiujesz do notatnika lub w inne miejsce i przy dodawaniu zdjęcia dla skrócenia czasu oraz wygody po prostu będziesz wklejał je sobie do opisu. Pamiętaj by oprócz uniwersalnych hashtagów dodać takie, które naprawdę mają związek z twoim zdjęciem. Jeżeli nie wiesz jak dobierać hasztagi do zdjęć na pewno nie pomoże to w odpowiedzi jak zdobyć followersów na Instagramie. Dobrą taktyką jest również dodawaniem taga z nazwą miejsca lub miasta gdzie była robiona dana fotografia. Na przykład: #Poland #Warsaw #PKiN. Ostatnią rzeczą, którą warto wiedzieć jest fakt, że wielkość liter nie ma znaczenia, możesz napisać tag jak chcesz a i tak zostanie odpowiednio ustawiony. Dzięki temu możesz uzyskać ładniejszą estetykę bez martwienia się o to czy hasztag będzie kompatybilny. Myślę, że to jest jasne ale wolę to podkreślić – oczywiście w hasztagu nie może być odstępu, żadnej spacji. Znak #słowo i tyle. Odstęp kończy taga.

Tagi dające lajki, followersów, komentarze:

#like
#like4like
#like4likes
#l4l
#instalike
#tagsforlikes
#follow
#instafollow
#followme
#follow4follow
#f4f
#pleasefollow
#pleasecomment

Hashtagi kulinarne

#food
#foodporn
#fasfood
#pizza
#burgers
#drink
#foodie
#foodlovers
#cooking

Hasztagi modowe:

#fashion
#streetstyle
#outfitkillers
#outfitsociety
#streetstyle
#outfitfromabove
#outfitgrid
#streetwear
#snobshots
#streetsnaps
#ootd

Tagi turystyczne, związanie z podróżowaniem, naturą:

#travelporn
#travel_drops
#travel
#trip
#trekking
#skyporn
#nature
#natureporn
#adventure
#exploringtheglobe
#exploreeverything
#neverstopexploring
#goodday
#ilovetravel
#photooftheday
#girlwhotravels
#girlborntotravel
#womenwhoexplore
#woman_in_landscape
#beautifulplace
#smile

Lokalizacja – Jak ustawić lokalizację do zdjęcia na Instagramie?

Ostatnią rzeczą przy publikowaniu zdjęcia na Instagramie jest lokalizacja. Opcja ta również jest często pomijana lub po prostu lekceważona przez Instagramersów. Bardzo ważnym jest by ustawić lokalizację gdzie było robione zdjęcie. Spytasz dlaczego? A to dlatego, że zdjęcia są sortowane i wyszukiwane przez użytkowników nie tylko poprzez hashtagi. Ktoś może chcieć zobaczyć ostatnie zdjęcia na przykład z Krakowa. Wejdzie wtedy w wyszukiwarkę, wpisze Kraków jako lokalizację i pojawią mu się wszystkie zdjęcia z ustawioną taką geo-lokalizacją. Więc to oczywiste, że ustawiona lokalizacja równa się większej liczbie wyświetleń a co za tym idzie polepszenie statystyk naszego profilu na czym chyba każdemu zależy. Aplikacja Instagrama działa na szczęście tak, że może zbierać naszą aktualną lokalizację ale nie musi. To oznacza, że nie musimy wstawiać zdjęcia zaraz po jego zrobieniu w obawie o to, że nie będziemy mogli ustawić lokalizacji. Co za tym idzie nie musimy wcale ustawiać prawdziwej lokalizacji. Dzięki temu pytanie jak zdobyć followersów na Instagramie wydaje się dużo łatwiejsze, lepiej można wpasować się w trendy czy lokalne eventy.

Jak ustawić lokalizację do zdjęcia na Instagramie

Sposoby na prowadzenie profilu na Instagramie

Porad, z których można skorzystać w budowaniu swojej pozycji na tym portalu social media jest bardzo sporo, natomiast staramy się wyselekcjonować najlepsze z nich by zaoferować tylko przydatną wiedzę jak zdobyć followersów na instagramie w skondensowanym wydaniu. Nie chcemy tworzyć topornych poradników a przystępne dla każdego, łatwe i przyjemne do czytania wpisy podzielone na odpowiednie kategorie by każdy znalazł coś co go może zainteresować i mu pomóc na Instagramie. Nie jest łatwo tutaj zabłysnąć, trzeba znaleźć sposób na siebie i wspomóc się czymś takim co oferujemy my. Jako jedyni przekazujemy sprawdzoną i podpartą doświadczeniem wiedzę na temat social media. Teraz po kolei zaczniemy wypisywać przeróżne tricki, tipy, porady czyli sposoby na zarabianie na Instagramie. Zaczniemy od aplikacji na smartphony, które są bardzo przydatne podczas prowadzenia swojego profilu i przy odpowiednim użyciu mogą być tak zwanym gamechangerem w zawodzie Influencera. Nie musisz korzystać z wszystkich naraz ale połączenie kilku z nich wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

obserwujący na instagramie

kup komentarze na instagramie na lajki.euPrawdziwe komentarze na Instagramie
Kup teraz od 14.99 zł

PROMOCJA -20% Z KODEM: TANIE-KOMENTARZE

Aplikacje do Instagrama

Czy to szukając aplikacji na App Store czy Google Play możemy znaleźć mnóstwo różnych tworów, które nie są do końca przydatne. Co więcej – mogą okazać się fałszywym oprogramowaniem, które zamiast nam pomóc – zaszkodzi nam. Możecie mieć pewność, że każda aplikacja, która zostanie przez nas polecona jest bezpieczna, sprawdzona przez nas samych oraz relatywnie skuteczna. Trzeba naprawdę uważać najpierw jaką aplikację się pobierze a potem jakie dane się jej udostępni. Nie polecamy podawać w tych appkach żadnych wrażliwych, prywatnych danych. Może to się niestety skończyć tragicznie. Oprócz typowych aplikacji – wspomagaczy, pokażemy też Wam takie, które służą do szeroko pojętej edycji zdjęć – przycinanie, kadrowanie, filtry. Zobaczycie, że sama appka Instagrama nie starczy by dobrze przygotować zdjęcie do publikacji. Z czasem nauczycie się korzystać z tych appek i nie będzie wam to sprawiało żadnych problemów. Aplikacje do Instagrama, które wam zaprezentujemy na pewno niejednokrotnie się przydadzą i pomogą odpowiedzieć na pytanie jak zdobyć followersów na instagramie.

Snapseed

Pierwsza aplikacja, którą prezentujemy to dziecko dobrze znanej nam firmy Google. Jest stworzona do profesjonalnej obróbki zdjęć i nadaje się do tego idealnie. Oprócz niezbędnych narzędzi posiada multum innych, które pozwalają na bardzo wiele, można ponieść się wyobraźni i wykreować co tylko chcemy. Jedna z aplikacji o największej liczbie filtrów.

SnapseedLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niksoftware.snapseed
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/snapseed/id439438619?mt=8

Adobe Lightroom CC

Kolejna aplikacja tego typu. Została stworzona przez firmę Adobe, są to twórcy między innymi Photoshopa czy Flash Playera. Appka posiada mnóstwo funkcji, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stawia przede wszystkim na zabawę kolorem oraz cieniami. Aplikacja ta w zupełności wystarczy by profesjonalnie przygotować zdjęcie na swój profil, pozwala na bardzo wiele. Jej możliwości nie ma co porównywać z tymi domyślnymi w aplikacji Instagrama.

Adobe Lightroom CCLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.lrmobile
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/adobe-lightroom-cc/id878783582?mt=8

Vsco

Prosta a zarazem zaawansowana aplikacja również do edycji zdjęć. Must-have dla Instagramersów, tak jak poprzednie aplikacje posiada masę zaawansowanych funkcji, które pomogą Ci byś wyróżnił się swoim zdjęciem. Wiadomym jest, że filtry z Instagrama wszystkim się już przejadły. Ważna jest odmienność, kreatywność, oryginalność fotografii. Vsco nada się do tego znakomicie i szczerze ją polecamy.

VscoLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vsco.cam&hl=pl
iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/vsco/id588013838?mt=8

Adobe Photoshop Express

Mobilna wersja programu, który jest prawdziwym kombajnem do edycji zdjęć. Appka skupia się bardziej na edycji typu obrót, przycięcie, wklejenie innego obrazka, kolaż z wielu i tym podobne niż jeżeli obróbka filtrami, choć i takie opcje posiada. Jeżeli chcecie dopracować wymiar czy inne tego typu parametry zdjęcia to appka będzie dla Was idealna.

Adobe Photoshop ExpressLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.psmobile&hl=pl
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/adobe-photoshop-express/id331975235?mt=8

No Crop

Aplikacja prosta i okrojona do praktycznie jednej funkcji. Jej zadaniem jest po prostu idealnie przyciąć lub dodać białe tło by zachować całą treść zdjęcia a jednocześnie móc bez zbędnego ucinania zawartości opublikować je na Instagramie. Proste i skuteczne, na pewno się przyda tego typu aplikacja gdy nie potrzebujemy zbędnych bajerów a jedynie chcemy wrzucić pełną fotkę na Insta.

No CropLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rcplatform.nocrop
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/insquarer-no-crop-for-instagram/id531705691?mt=8

InstaQuote dla Android / ImageQuote dla iOS

Aplikacja pozwala nam nanieść różne ciekawe cytaty w pięknym stylu na naszą grafiką lub zdjęcie. W dobie zapotrzebowania na takie treści na portalach social media aplikacja nada się bez najmniejszych wątpliwości. Zaskocz, zaciekaw lub wzrusz swojego odbiorcę poprzez cytat. Niestety nie ma jednej aplikacji dla dwóch platform na smartphony ale są bardzo podobne i posiadają takie same funkcje.

InstaQuoteLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.winnerbiz.myquote&hl=pl
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/imagequote-add-text-captions-to-photos-pictures/id551012097?mt=8

Google Camera

Zdjęcia robione przez appkę Instagrama nie wychodzą takie jakie by miały być? Twoja standardowa aplikacja aparatu robi słabe zdjęcia lub ma małe możliwości? Możesz sprawdzić jak sprawuje się aplikacja aparatu od Googla, która stawia przede wszystkim na jakość zdjęcia.

Google CameraAplikacja stworzona specjalnie na telefony z Androidem.
Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

Boomerang

Chcesz wprowadzić więcej dynamiki do swoich treści? Nagraj krótkie video a Boomerang zrobi z niego gifa. Ale nie takiego zwykłego ponieważ animacja jest zapętlona według kolejności nagrywania dzięki czemu nie ma brzydkiego przeskoku tylko powrót do pierwszego ujęcia. Całość prezentuje się bardzo ciekawie i może bardzo urozmaicić nasz profil.

BoomerangLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.boomerang
iOS: https://itunes.apple.com/bm/app/boomerang-from-instagram/id1041596399?mt=8

IconoSquare

Od edycji i obróbki zdjęć przechodzimy do aplikacji służących do zarządzania twoim kontem, statystykami i analityką. Właśnie do tych czynności jest przeznaczony IconoSquare. Aplikacja zawiera wiele przydatnych informacji, które pomogą nam w śledzeniu ruchu na swoim profilu i dzięki temu dowiedzenia się co robimy dobrze – co robimy źle. Możemy lepiej zaplanować swoją strategię działania i jeszcze dokładniej wytargetować swoje treści do konkretnych odbiorców.

IconoSquareLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tripnity.iconosquare
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/iconosquare/id1150428618?mt=8

HashMe

Aplikacja bardzo przydatna ponieważ pomaga dobrać odpowiednie hashtagi na zasadzie skojarzeń, a to właśnie hashtagi są jednymi z ważniejszych rzeczy na Instagramie i na nich opiera się w dużej mierze ten portal. Jeżeli chcesz mieć je dopracowane na tip top to ta aplikacja jest zdecydowanie dla Ciebie.

HashMeLinki do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skilled.hashme2&hl=pl
iOS: https://itunes.apple.com/US/app/id1044683357?mt=8

Unfollow Users

Chyba nikt nie lubi gdy ktoś nad odfollowuje. Gdy pytanie jak zdobyć followersów na instagramie jeszcze Ci towarzyszy, dobrze jest wiedzieć coś więcej o swoich obserwujących. Jeszcze gorzej jest jak nie możemy sprawdzić kto to zrobił, na pewno może nas to nie raz wyprowadzić z równowagi. Na ratunek przychodzi aplikacja Unfollow Users, która analizuje ruch na naszym profilu i dzięki temu może nas poinformować kto i kiedy nas odobserwował. Bardzo użyteczne, szczególnie gdy nie mamy jeszcze wielu fanów i zależy nam na każdej jednej osobie. W dodatku dzięki aplikacji możemy zobaczyć ghost userów czyli takich, którzy niby obserwują nasz profil ale nic nie robią czyli – nie lajkują, nie komentują naszych zdjęć. Możemy ich opcjonalnie zablokować i odobserwować. Jest to kolejne, przydatne narzędzie do analityki. Odpowiednikiem aplikacji na iPhony jest Mass Unfollow oraz Followers Track.

Unfollow UsersLink do aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiuxin.instagram.unfollow&hl=pl
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/mass-unfollow-for-instagram/id1218145349?mt=8
iOS: https://itunes.apple.com/sg/app/followers-track-for-instagram/id597077652?mt=8

Jak kupić followersów na Instagramie?

Najlepszym sposobem jak zdobyć followersów na instagramie jest zwyczajnie ich kupno. Liczba naszych followersów to chyba jedna z najważniejszych statystyk dla nas. Liczba ta jasno określa na jakim poziomie jest nasz profil, ilu mamy fanów, użytkowników, którzy nas śledzą. Ona wyznacza nasz prestiż, pokazuje co osiągnęliśmy. Jeżeli chcesz zwiększyć tę liczbę, przyspieszyć ten proces to może jednak warto zastanowić się nad zakupem takiej usługi? Więc jak kupić followersów na Instagramie? Możesz to zrobić bezpośrednio na lajki.eu! Dlaczego tutaj? Ponieważ mamy ponad 5 letnie doświadczenie w sprzedaży usług social media. Oferujemy to czego klienci oczekują czyli wysoką jakość za możliwie niską cenę. Co najważniejsze, followersi są z prawdziwych kont! Nie korzystamy z żadnych botów czy innych oszustw. Jeżeli nie wierzysz nam, to sprawdź masę pozytywnych opinii, których codziennie dostajemy. Wszystko odbywa się szybko ale co najważniejsze w pełni bezpiecznie. Wymagamy podania minimum danych, wystarczy tylko link do profilu, który ma być doładowany followersami.

kup wyświetlenia na instagramie na lajki.euPrawdziwe wyświetlenia na Instagramie
Kup teraz od 5.99 zł

PROMOCJA -20% Z KODEM: TANIE-WYSWIETLENIA

Jak kupić lajki na Instagramie?

Duża Liczba lajków pod zdjęciami? To ona decyduje o twoich zasięgach, o liczbie interakcji, o jakie tym wrażenie robią twoje posty. Lajki realnie odzwierciedlają jaki wpływ wywierasz na odbiorców. Jest to również dodatkowa szansa jeżeli nie wiesz jak zdobyć followersów na Instagramie na dotarcie do nich. To nimi tak bardzo są zainteresowani partnerzy reklamowi, ponieważ to pokazuje jak skuteczna może być kampania reklamowa danego produktu czy marki. Lajki również świadczą o pewności i prestiżu profilu. Im bardziej jest to stabilna i duża ilość, tym lepiej. Bo co z tego, że mamy dużo obserwujących nas osób jak mało kto wchodzi w interakcję z naszymi zdjęciami? Jak kupić lajki na Instagramie? To bardzo proste kup Instagram Likes na Lajki.eu i postępuj zgodnie z instrukcją. Wykupione polubienia są w pełni prawdziwe, realnie wpływają na statystyki Instagrama, pochodzą z realnych kont! Możesz wybrać różne opcje i tryby, by jeszcze bardziej spersonalizować zamówienie i dobrać je do swoich potrzeb. Jak zwykle wszystko odbywa się z poszanowaniem bezpieczeństwa i prywatności, wymagane jest minimum danych a zamówienie jest błyskawicznie realizowane.

kupowanie lajków

Jak kupić komentarze na Instagramie?

Komentarze to również bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć przy polepszaniu swojego profilu. Algorytmy Instagrama natomiast nie chcą by komentarzy było po prostu dużo – mają być też wysokiej jakości. Co to oznacza? Najlepiej jak pochodzą od innych osób, zawierają różne treści, nie są spamem i tak dalej. Duże zaangażowanie na profilu to kluczowa odpowiedź jak zdobyć followersów na instagramie. To wszystko możesz uzyskać dzięki lajki.eu! Wysoka jakość komentarzy, personalizacja treści, szybkie dostarczenie pod wskazane zdjęcie. To wszystko i jeszcze więcej właśnie u nas! Nie lekceważ siły komentarzy, są bardzo ważne dla algorytmów Instagrama, które określają jaki zasięg będzie miał twój wpis. Nie martw się o ceny ponieważ są bardzo niskie jak na poziom oferowanych usług, szybkość, niezawodność oraz bezpieczeństwo transakcji. Jest to wygodny i pewny sposób. Komentarze na Instagramie oczywiście pochodzą z realnie istniejących kont. Czasem korzystając z podejrzanych stron oferujących coś za darmo możesz otrzymać bana od Instagrama. U nas nie ma takiej możliwości, dostajesz od nas pełną gwarancję.

komentarze na instagramie

Jak kupić wyświetlenia na Instagramie?

Wyświetlenia na Instagramie to kolejny ważny czynnik biorący udział w procesie analizowania twojego wpisu przez Instagrama. Często ludzie nie wiedzą jak zdobyć followersów na instagramie, ich dodatkowym źródłem mogą być również wyświetlenia. Algorytmy te są na tyle „inteligentne”, że potrafią sprawdzić ile czasu użytkownik spędził nad twoim zdjęciem czy filmem. Przescrollował od razu czy obejrzał filmik? A może zobaczył tylko miniaturę? Włączył dźwięk czy oglądał bez dźwięku? Instagram to wszystko wie i zbiera te informacje by stwierdzić czy post jest ciekawy i pokazać go jeszcze większej liczbie ludzi co za tym idzie zwiększyć jego zasięgi. Dlatego wyświetlenia również są ważne. Jak kupić wyświetlenia na Instagramie? Lajki.eu oferują i taką usługę. Szybko, dobrze, sprawnie. To nasze cechy. Nie inaczej jest w przypadku wyświetleń. Zadbamy by wszystko było w jak najlepszym porządku – w pełni bezpiecznie i natychmiastowo. Zaufało nam już wielu, sprawdź nas i Ty a na pewno się nie zawiedziesz!

instagram statystyki

Sposoby jak zdobyć followersów na instagramie

Pokazaliśmy już ogólne informacje na temat Instagrama, ustawienie profilu i jak publikować zdjęcia. Zaoferowaliśmy nasze płatne usługi, które nie mają sobie równych na polskim rynku. Teraz przedstawimy jeszcze kilka luźnych, niepowiązanych ze sobą tricków, jak zdobyć followersów na instagramie na polepszenie swoich statystyk, lepsze zarządzanie profilem czy zwiększenie liczby followersów. Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz łącząc wiele metod naraz. Zostanie Instagramowym królem czy królową nie może przyjść tak łatwo. Zapraszamy do sprawdzania reszty poradnika jak mieć więcej followersów na Instagramie.

Nakłaniaj do interakcji użytkownika

Interakcja odbiorców z twoimi treściami to podstawa w social media. Staraj się by twoi obserwujący jak najczęściej – lajkowali, komentowali twoje zdjęcia. Twórz ankiety. To bardzo dobry sposób na to by użytkownicy wyrazili swoje zdanie. Zadawaj pytania. Ludzie uwielbiają wypowiadać się na różne tematy, zaznaczać swoje zdanie, prywatną opinię. Najlepiej jeśli temat jest tematem tabu lub po prostu jest kontrowersyjny. Polityka, religia, ostatnie wydarzenia, poglądy – to wszystko przyciąga duże zainteresowanie.

instagram followers

Organizuj konkursy

Konkursy to naprawdę bardzo dobra zabawa. Nie tylko dla biorących udział ale dla organizatora również. Są one również dobrym sposobem jak zdobyć followersów na instagramie.  To zabawa w nabijanie statystyk w oszałamiającym tempie. Wystarczy, że zorganizujesz konkurs, w którym jest do wygrania jakaś ciekawa nagroda. Nie musi być droga, ważne by była oryginalna. Warunkiem uczestnictwa w konkursie niech będzie: obserwacja profilu, lajk pod trzema ostatnimi zdjęciami i komentarz pod postem konkursowym. Niech komentarz będzie kreatywną odpowiedzą na zadane przez Ciebie pytanie. Możesz również zachęcać do oznaczania twojego profilu pod zdjęciami twoich obserwujących. I już, niewielkim kosztem możesz rozkręcić swój profil.

konkursy na instagramieLajkuj / Komentuj / Obserwuj innych

Bardzo rozsądnym zachowaniem jest branie udziału w innych profilach, które są znane. Dobrze by było jakby nawiązywały tematyką do twojego. Dzięki temu, że będziesz komentować, lajkować i obserwować innych – więcej osób zobaczy twój profil. Lajki i komentarze nic nie kosztują a obserwacje zawsze możesz cofnąć po jakimś czasie. Pamiętaj, że na tablicy u innych widać 8 ostatnich postów, które polajkowałeś. Wybierz te najpopularniejsze i takie, które Ci się podobają.

emoji na instagramie

Linkowanie profilu

Po pierwsze powiąż swoje inne portale social media typu Facebook, Twitter, YouTube ze swoim kontem na Instagramie. Po drugie linkuj wszędzie swój profil na Instagramie. Na innych social media, na różnych stronach. Jeśli posiadasz swoją własną stronę to możesz umieścić specjalny baner, który będzie wyświetlał twój awatar, nazwę użytkownika i liczbę followersów wraz z odnośnikiem. Możesz też umieścić po prostu przycisk z logiem Instagrama do twojego profilu. Ważnym jest, żeby odsyłaczy było jak najwięcej w różnych miejscach w sieci.

linkowanie na instagramie

Reklama na Instagramie

Możesz zainwestować w reklamę sponsorowaną na Instagramie. Jeżeli prowadzisz inne działania promocyjne, na przykład korzystasz z naszych usług to warto też zainteresować się reklamą Instagrama. Takie połączenie na pewno przyniosłoby bardzo dobre efekty. Jeżeli nie masz zamiaru robić nic oprócz dodania reklamy na Instagramie to nie polecamy tego rozwiązania – nie będzie to efektywne ani zbytnio efektowne.

reklama na instagramieUdzielaj się na Stories

Stories od Instagrama na wzór Snapchata to największe pole do popisu w kwestii interakcji z użytkownikiem. Ankiety, pytania, odpowiedzi. Możesz tutaj nawet prowadzić tramisję na żywo. Live video są teraz bardzo popularne, dzięki nim jeszcze bardziej możesz zawęzić swoje relacje z użytkownikami. Im lepiej cię poznają tym chętniej będą potem udzielać się na twoim profilu i zostawiać interakcje typu lajki czy komentarze.

stories na instagramie

Promocja profilu na grupach na Facebooku

Możesz również spróbować promować swój profil na specjalnych grupach do tego przeznaczonych na Facebooku. Jedną z takich grup jest na przykład Instagram Polska. Możesz też wyszukać grup tematycznych, które mogą być zainteresowane przejrzeniem twojego profilu. Polecaj się w komentarzach, lajkuj innych. Ludzie lubią się odwdzięczać więc możesz wykorzystać tą wiedzę.

Gratulujemy dobrnięcia do końca poradnika. Miejmy nadzieję, że wykorzystasz zebraną tu wiedzę by ulepszać swój profil, trafiać do większej liczby odbiorców no i przede wszystkim – więcej zarabiać! Spisane tutaj ponad 30 sposobów jak zdobyć followersów na instagramie to nie wszystkie metody! Jeżeli znacie inne podzielcie się nimi w komentarzach. Zacznij zdobywać nowe szczyty na Instagramie już teraz! Ekipa lajki.eu życzy powodzenia!

4.7/5 - (36 opinie)